MŪZIKA

Svētdien, 28.maijā, viesošos pansionātā ''Selga'', 
un dziedāšu Vasarsvētku dievkalpojumā.

 

Mūzika un skatuve ir mans aicinājums kopš agras bērnības – dziedu, spēlēju klavieres. Savas dziesmas rakstu kopš 8 gadu vecuma.

Dziesmas tapušas gan solo izpildījumam, gan duetam, korim, muzikālai izrādei. Saceru arī vienkārši melodijas vai instrumentālus skaņdarbus. Lielākoties dziesmas rakstu ar saviem vārdiem, kā arī, izmantojot citu autoru dzejoļus latviešu valodā. Labprāt izpildu savas dziesmas klātienē, pati piespēlējot klavieres vai kopā ar mūziķiem akustiskā skanējumā. Mūzikas virziens ir sintēze starp popmūziku, džezu, roku, R&B u.c.

Šobrīd neesmu pastāvīgas mūziķu grupas dalībniece, bet savulaik vadīju pop-rock/popdžeza grupu “Frekvence'”. Priecātos sadarboties ar jauniem mūziķiem.

5. aprīlī Galvenās bibliotēkas zālē muzicēju gleznotājas un dzejnieces Maldas Pornieces jubilejas izstādes “Ar dabas spēku” atklāšanas pasākumā.

2023.gada 11.martā koncertzāles ”Latvija” 2.stāva Green Room, Lielajā laukumā 1, Ventspilī sniedzu koncertu “Aijas balss”

Koncerta video, fotogrāfiju, komentāru apkopojums šeit.

2022. gada 3. augustā Viesojos kristīgajā mākslas nometnē ”ImagiNations” Užavā – Aija Volka

2021. gada decembrī uzstājos Ziemssvētku noskaņās Pārventas bibliotēkā, tiekoties ar stāstniekiem

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Aija Volka (@aija_volka)

2019. gada 7. jūnijā Baznīcu nakts ietvaros kopā ar Gunu Pūci uzstājāmies Ģipkas baptistu draudzē.

2018.gadā iestudēts minimūzikls pēc Raiņa lugas ”Suns un kaķe”, kam biju viena no mūzikas autorēm. Minimūzikls iestudēts Ventspilī un Liepājā.

 

2018. gada 11.septembrī Dzejas dienu pasākumā atskaņotas oriģināldziesmas

2016.gada 21.septembrī medija ”Tuvumā” atklāšanas pasākumā

2015.gada 28. decembrī ar oriģināldziesmām uzstāšanās labdarbības pasākumā ”Sirdstirdziņš” Rīgas Āgenskalna baptistu draudzē (Atsauce: ”Baptistu Vēstnesis”, janvāris 2016)

2015.gadā tapa studijas ieraksts dziesmai ”Neatlaid” (publikācija la.lv).

Piedaloties ”TV Chaula” raidījumā:

2013.gada 21.jūlijā priekšnesums Olaines Sv. Elizabetes evaņģēliski luteriskās baznīcas 260.jubilejas svinīgajā svētku dievkalpojumā kopā ar flautisti Ievu Supjevu

2011. gadā, pārstāvot grupu “Frekvence”, dziesmas “Varavīksne” demo ieraksts panākumus guva Radio 101 konkursā “Cēsu Premium New Music”, iekļūstot finālā, radio rotācijā un iegūstot iespēju uzstāties festivālos “Positivus” un “FonoFest”.

  • Ar Lību Ēci- Kalniņu studijā iedziedājām manu oriģināldziesmu ”Bez Tevis”, kurai esmu gan mūzikas, gan vārdu autore (vārdi un akordi šeit). Savulaik šo dziesmu itin bieži dziedājām Rīgas Āgenskalna baptistu draudzē. Dziesma ir “Latvijas Kristīgā radio” rotācijā.

 

2006.gadā, 20 gadu vecumā, iestudēts autorkoncerts – muzikālā izrāde ”Iemāci man dzīvot” VEF Kultūras pilī.

  • 18 gadu vecumā, pateicoties vokālā ansambļa vadītājas Ināras Rodes iniciatīvai, Mazajā Ģildē notika mans pirmais autorkoncerts, uzstājoties ar pop/rock grupu ”Frekvence” un ansambļa ”Palāsītes” meitenēm. Var teikt, ka grupu ”Frekvence” dibināju, gatavodamās tieši gaidāmajam koncertam.

16 gadu vecumā, piedaloties vokālistu konkursā “Putnu bērni” estrādes kategorijā, ieguvu dalīto pirmo vietu ar tobrīd jau populāro dziedātāju Elīnu Fūrmani. Šis konkurss man emocionāli bija ļoti nozīmīgs. Viena no žūrijas loceklēm bija cienījamā vokālā pedagoģe Anita Garanča. Šķita, ka ir sācies jauns dzīves posms, kad esmu noticējusi savām spējām. Sāku meklēt producentu savām oriģināldziesmām, startēt vēl citos konkursos. Sākotnēji iedomājos, ka varētu līdzināties savai autoritātei – Linda Leen. Izmēģināju arī dziedāt trio ar vēl divām meitenēm (no sērijas ”SugaBabes”), vēl duetos ar draudzenēm, gan arī dibināt dzīvās mūzikas poprock grupu (iedomājoties sevi jau kā ”Pink” vai ”Garbage”).

  • Vokālā ansambļa ”Palāsītes” izdotā albumā ”Mums ir katram sava dziesma” (izdots 2010.gadā) ir iekļauta mana dziesma ”Piedzīvojums”, ko sacerēju apmēram 8 gadu vecumā.
  • Jau piecu gadu vecumā, 1991.gadā, studijā ierakstīju pirmo solo dziesmu komponista Atvara Sirmā televīzijas uzvedumam “Visgaišākā”. Lai gan nebija jādzied pie mikrofona, bet ar jau iedziedātu fonogrammu, tomēr uzveduma filmēšana arī bija pietiekami nozīmīgs notikums,- klātesot publikai.

  • Esmu dzimusi 1986.gadā. Kopš 4 gadu vecuma līdz pat pilngadībai dziedāju vokālajā ansamblī ”Palāsītes” (ko man pašai vairāk labpatikās dēvēt par popgrupu). Ar ansambli mums bija aktīva koncertdzīve. Regulāri piedalījāmies televīzijas bērnu popmūzikas festivālā ”Saules zaķis” u.c. Esam dziedājuši festivālā Japānā. Pēdējos dalības gados biju vecākās grupas skolotāja.