ŽURNĀLISTIKA

 

2015.gada jūnijā dibināju nodibinājumu ”Kristīga dzīvesveida izpētes fonds”, kas ir starpkonfesionāla un redakcionāli neatkarīga kristīga medija ”TUVUMĀ” īpašnieks un uzturētājs. Līdz 2020.gadam biju arī fonda valdes priekšsēdētāja. No 2016. gada 9.jūlija līdz 2020. gada decembrim esmu bijusi medija Tuvuma.lv galvenā redaktore. Idejas vārdā piesaistīti medija darbībai profesionāļi – visdažādāko konfesiju pārstāvji – , kuri tagad ir iesāktā turpinātāji. Pirms fonda dibināšanas 7 gadus veidoju blogu ar kristīgu ievirzi ”manapasaule.lv”, iegūstot domubiedrus, ar ko radās ideja par jaunu starpkonfesionālu mediju.

  • Līdz 2022.gada decembrim biju žurnāla ”Skola un ģimene” ārštata autore –  rakstīju par pāru attiecībām, bērnu audzināšanu un citiem tematiem.
  • 2016.gadā publikācija  Eiropas žurnālistikas  obsarvatorijas  mājaslapā Medijs kā spogulis un “pēcpatiesība”
  • 2010.gadā ieguvu Žurnālistikas cerības balvu par pētniecisko žurnālistiku.
  • Esmu strādājusi laikraksta ”Diena” izpētes un sabiedrības, Rīgas ziņu un politikas nodaļās, bijusi laikraksta ”Latvijas Avīze” ziņu dienesta žurnāliste un Lasītāju servisa redaktore, portāla ”la.lv” sadaļu redaktore, bijusi portāla ”tvnet.lv” sporta lapas redaktora Andra Rupā asistente, veidojusi sižetus raidījumam ”Volejbola apskats”, rakstījusi kristīgajam žurnālam ”Tikšanās” u.c.
  • Latvijas universitātes Sociālo zinātņu fakultātē esmu ieguvusi bakalaura un maģistra grādu komunikācijas zinātnē, specializējoties jautājumos par žurnālistiku, auditorijas vajadzībām un gaidām un mediju ētiku.

Kontakti: aija@tuvuma.lv

PUBLIKĀCIJAS:

Portālā ”diena.lv” (pieejamie raksti no laikraksta ”Diena”):

Portālā “la.lv” (pieejamie raksti no laikraksta “Latvijas Avīze”, žurnāla ”Skola un ģimene”):

Portālā ”Tuvumā.lv”:

Aija Volka (laikposmā no 2016. gadam līdz 2020.gadam)